Menís Results

 

 

 

 

 

Saturday 20th March 2004 - COMPETITION 3:Clayton Bolt, U14

Gymnast Name

Club

Group

Fx

PH

R

V

PB

H.B

Tot

Pos

Ivan Bulyha

Hinckley GC

F

8.850

9.350

9.500

8.400

9.550

8.800

54.450

1

Daniel Keatings

Huntingdon

A

8.900

9.600

9.300

8.800

8.800

8.200

53.600

2

Andrew Smith

Nottingham

C

8.100

8.900

8.850

8.100

8.650

8.400

51.000

3

Reiss Beckford

South Essex

A

7.700

8.700

8.800

8.550

8.050

8.200

50.000

4

Matthew Henly

Woking

E

7.900

8.500

9.650

8.150

7.550

7.700

49.450

5

Richard Mochrie

Woking

D

8.000

8.100

8.600

8.150

6.500

8.400

47.750

6

Christopher Hipkiss

Nottingham

E

8.500

7.400

8.400

8.150

7.600

7.200

47.250

7

Reece Pearson

Nottingham

A

8.100

8.050

8.550

7.800

7.500

7.200

47.200

8

Matthew James

South Essex

D

7.850

7.000

9.000

8.000

6.800

7.200

45.850

9

Mitch Jarvis

Fromeside

A

7.300

6.700

8.800

8.200

7.300

7.400

45.700

10

Ben Taylor

Nottingham

F

7.300

6.800

7.800

8.000

7.100

7.800

44.800

11

Edward Nice

Fromeside

C

7.100

6.400

8.150

8.000

7.550

7.400

44.600

12

Sam Oldham

Nottingham

F

7.100

6.200

8.050

8.100

7.850

7.100

44.400

13

Alex Maguire-Smith

South Essex

E

7.300

6.500

8.150

7.900

7.500

7.000

44.350

14

David Mott

East London

C

5.700

6.750

8.150

8.300

7.750

7.200

43.850

15

Jonathan Stead

Woking

C

7.500

7.000

7.750

7.750

7.050

6.500

43.550

16

Matthew Gibson

Pegasus

A

7.000

5.600

8.300

7.750

7.450

7.400

43.500

17

Matthew Beverley

Nottingham

C

7.500

5.700

7.650

7.200

7.650

7.400

43.100

18

Vincent Copp

Harrow

E

7.800

6.100

7.500

8.000

6.900

6.700

43.000

19

Henry McDermott

Harrow

B

7.900

6.250

7.450

8.100

7.050

5.800

42.550

20

John Carter

Harrow

A

7.400

6.200

7.550

7.850

6.950

6.400

42.350

21

Kieran Spittle

Pegasus

B

6.300

7.400

7.800

7.850

6.800

5.900

42.050

22

George Robbins

Fromeside

B

7.500

5.500

7.850

7.350

6.000

7.100

41.300

23

Craig Lovelock

Dynamo

C

7.400

4.700

6.700

8.000

7.800

6.700

41.300

24

Reece Toth

Olga

B

7.100

4.850

7.250

8.200

6.150

6.000

39.550

25

Kerfi Sarkari

Harrow

B

6.600

4.300

7.300

7.550

7.500

6.200

39.450

26

Anthony Hughes

East London

D

6.500

5.750

7.200

6.900

6.450

6.000

38.800

27

Ben Kitchen

Leeds

D

6.600

4.700

6.900

7.750

4.600

6.100

36.650

28=

Aaron Dunkerton

Brighton & Hove

E

6.600

3.200

7.300

7.650

6.100

5.800

36.650

28=

Jake Gardiner

South Essex

E

6.200

0.000

6.900

0.000

0.000

0.000

13.100

30

 

 

 

Saturday 20th March 2004 - COMPETITION 2: Westminster Shield & International, Open Age

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gymnast Name

Club

Group

Fx

PH

R

V

PB

H.B

Tot

Pos

Timur Kuzmin

Vladimir - Russia

F

8.950

9.250

9.400

9.400

8.800

8.600

54.400

1

Ross Brewer

Sutton SG

A

8.700

9.500

9.200

9.000

9.000

8.600

54.000

2

Ruslan Panteleymonov

Hinckley

A

8.000

7.750

8.950

8.900

9.300

8.800

51.700

3

Ioure Riazanov

Vladimir - Russia

F

7.950

8.350

8.250

9.000

9.100

8.600

51.250

4

Ben Brown

Sutton SG

A

8.200

8.900

8.150

9.000

8.400

8.100

50.750

5

Louis Smith

Huntingdon

B

8.150

9.600

8.000

8.800

7.900

8.000

50.450

6

Adam Cox

Alloa

B

8.500

7.400

8.150

9.000

8.500

7.900

49.450

7

Luke Folwell

Huntingdon

C

7.400

8.300

8.200

9.000

7.400

8.200

48.500

8

Oliver Kneen

Leeds

D

8.300

8.100

7.650

8.600

7.800

8.000

48.450

9

Peter James

South Essex

B

8.500

6.100

8.150

8.600

8.000

8.500

47.850

10

Steven Jehu

Exeter

C

8.250

6.500

8.300

8.600

7.800

8.200

47.650

11

Thomas Rawlinson

Leeds

B

7.850

8.100

7.100

8.300

8.000

7.800

47.150

12

Martin Gordon

Central Manchester

C

8.000

4.900

8.500

9.300

8.000

7.800

46.500

13

Max Shearwood

Nottingham

C

8.150

5.500

7.700

8.500

7.300

8.400

45.550

14

Robert Payne

Huntingdon

C

7.550

7.650

7.900

8.700

7.200

6.400

45.400

15

Adam Laughton

Leeds

C

7.850

5.300

7.100

9.000

8.200

7.200

44.650

16

Mitchell Edwards

Hinckley

D

8.200

5.700

5.900

8.800

6.800

8.100

43.500

17

Nathan Dunstan

Nottingham

B

7.900

7.850

0.000

9.200

8.400

8.700

42.050

18

Alex Rogan

Bromley Valley

E

7.100

6.400

6.500

8.300

6.200

6.900

41.400

19

Peter Syckelmoore

Park-Wrekin College

F

6.350

7.250

7.150

7.600

6.500

5.500

40.350

20

Josh Harcourt

Pegasus

F

7.600

5.400

5.900

8.300

7.000

5.600

39.800

21

Lee Finlay

Nottingham

D

7.700

6.900

8.200

8.400

8.400

0.000

39.600

22

Alex Hedges

Manx

D

6.650

4.700

5.300

8.200

5.200

6.700

36.750

23

Zoltan Csuzak

Milton Keynes

E

6.600

5.550

7.250

8.600

0.000

0.000

28.000

24

David Massam

South Essex

A

8.300

0.000

9.600

9.300

0.000

0.000

27.200

25

Oleg Poddobin

Milton Keynes

B

0.000

8.150

0.000

0.000

8.100

8.200

24.450

26

 

 

Saturday 20th March 2004 - COMPETITION 1: Loveday, U16's

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gymnast Name

Club

Group

Fx

PH

R

V

PB

H.B

Tot

Pos

Kierron Quest

Camden

B

8.350

7.300

6.600

8.400

7.200

7.700

45.550

1

Ahmahd Thomas

Huntingdon

E

6.700

6.250

8.000

8.000

7.800

8.200

44.950

2

Liam Herring

Central Manchester

D

7.000

7.000

7.000

8.200

6.100

7.600

42.900

3

Neil Robertson

MEGA

A

7.200

5.950

7.000

8.600

6.000

8.000

42.750

4

Denis-Martin O'Brien

Alloa

D

7.100

4.500

5.650

8.000

6.600

6.550

38.400

5

Joe Kanauros

Central Manchester

A

7.600

3.750

6.300

9.100

5.600

5.200

37.550

6

Richard Adams

Leeds

E

6.900

2.800

5.400

8.000

6.700

5.850

35.650

7

David Goddard

Bromley Valley

C

6.100

3.800

5.700

8.200

3.700

6.550

34.050

8

Nathan Jones

Dynamo

F

6.900

2.900

5.200

8.400

3.500

5.900

32.800

9

Robert Hempenstall

Brighton & Hove

E

6.950

3.200

4.900

7.300

3.400

4.900

30.650

10